Suknia z osobistych danych

06-03-2017 | IDEA

Szwedzka aplikacja łączy technologię cyfrową z modą. Monitorując aktywność użytkownika przekłada jego zachowania na… indywidualną tkaninę.

Moda i technologia coraz bardziej się do siebie zbliżają.

Powstają już aplikacje pozwalające na składanie zamówień na projekty prezentowane wprost na wybiegu czy też części garderoby wibrujące by skorygować postawę właściciela.

Teraz Google rozpoczyna współpracę z cyfrowymi markami mody. Coded Couture to odzież zbudowana z… danych osobowych danej osoby! To linia ubrań dopasowana do stylu życia, środowiska i specyficznych gustów danej osoby.

Ivyrevel, cyfrowy dom mody znanej sieciówki H&M, stworzył aplikację dla systemu Android, która monitoruje aktywność użytkownika. Wykorzystując te dane, aplikacja tworzy „coded-dress” (zakodowaną sukienkę) w oparciu o styl życia – aktywność, trasy i sposoby poruszania się. To wszystko włączone jest do wzoru ubrania.

Rezultatem tej wysoce zindywidualizowanej, cyfrowej wersji ubrania jest personalizowana sukienka do nabycia przez aplikację. Ci, którzy zdecydują się na zakup sukienki mogą wybrać wersję formalną, do pracy czy imprezową ubrania – w zależności od potrzeb i nastroju.

Pomysł jest obecnie testowany (wersja beta). Założyciel Iveyrevel, Kenza Zouiten, została pierwszym influencerem, która weryfikuje trafność projektu. W każdym razie poszukując czegoś oryginalnego, wyjątkowego i osobistego… konsumenci będą wkrótce mieli spory wybór.

Więcej na www.ivyrevel.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »