smart-tupperware-ovie

IoT w walce z marnowaniem żywności

11-12-2019 | IDEA

Internet of Things walczy z marnowaniem żywności

Smarterware to linię produktów wykorzystująca Internet of Things i służy do przechowywania żywności. Ma przede wszystkim ostrzegać gdy termin ważności zbliża się ku końcowi.

IoT, kolor i upływ czasu

Produkty wyróżniają się inteligentnymi znacznikami – świecącymi dyskami. Te sygnalizują, że zbliża się data wygaśnięcia terminu przydatności do spożycia.
 
Kolor zielony oznacza ostatnio oznaczoną żywność. Żółty, która powinna być spożywana jako priorytet, a czerwona – żywność, która prawdopodobnie nie jest już bezpieczna.
Smarterware to gama kontenerów w stylu Tupperware zaprojektowanych, aby pomóc ludziom ograniczyć marnowanie żywności. Tym samym do oszczędzania pieniędzy i pomagania środowisku.
 
Firma wskazuje na statystyki z National Resources Defence Council. Według badań Amerykanie marnują około 40% żywności co kosztuje przeciętną rodzinę około 2000 $ rocznie.
„Ludzie nie chcą marnować całego tego jedzenia – to się po prostu dzieje”, powiedział CEO Ovie i współzałożyciel Ty Thompson. „Jesteśmy zajęci, inwestujemy czas i zasoby, aby zrobić świetny posiłek, a potem wyrzucamy dużą ilość jedzenia, tylko dlatego, że o tym zapominamy.”
 

Internet rzeczy, rozpoznawanie głosu i… jedzenie

Smarterware działa z rozpoznawaniem głosu Amazon Alexa. Użytkownicy po prostu wymawiają nazwę żywności, a system dopasuje ją do informacji w bazie danych.
 
Oznacza to, że użytkownik musi tylko wymawiać nazwę żywności zawartej w Smarterware dla Ovie, aby dopasować ją do odpowiednich informacji o wygaśnięciu w swojej bazie danych.
 
Opcjonalne dodatkowe funkcje są dostarczane za pośrednictwem towarzyszącej aplikacji. Ta wysyła powiadomienia na telefon użytkownika, gdy:
  • jedzenie jest bliskie zepsucia,
  • zapewnia przegląd oznaczonych przedmiotów w lodówce
  • zawiera wyszukiwanie receptury z wynikami filtrowanymi na podstawie składników, które już mają.
Ovie jest start-upem, który stawia sobie za cel przekształcić analogowy produkt gospodarstwa domowego w urządzenie podłączone do Internetu. Niektóre przykłady obejmują inteligentny dyfuzor zapachowy, podłączony czajnik i szczoteczkę do zębów, która śledzi Twoje nawyki higieniczne.
 
Funkcjonalność Smarterware jest podobna do niektórych istniejących inteligentnych lodówek na rynku, ale bardziej dostępnym cenowo produktem. Koszt to około 60 $ za zestaw startowy.
 
Firma zaprezentowała prototyp na początku tego roku na targach elektroniki CES, a teraz ma rozpocząć pre-produkcję.
 
Ma nadzieję rozpocząć wysyłkę Smarterware na początku 2019 roku i planuje zintegrować produkt z innymi inteligentnymi głośnikami oprócz Alexy w przyszłości.
Więcej na smarteware.com
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »