Tylko dla kobiet! Modowa marka emituje walutę wyłącznie dla pań

05-09-2019 | IDEA

Niemiecka sieć odzieżowa wyemitowała własną walutę, aby wyrównać różnice w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn.

Dysproporcje płacowe – ile zarabiają kobiety, a ile mężczyźni?

Podobnie jak w wielu innych krajach, Niemcy mają problem z różnicami w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn.

Według raportu niemieckiego Federalnego Urzędu Statystycznego, nieskorygowana różnica w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn w tym kraju wynosi 21 procent.

Oznacza to, że kobiety zarabiają aż o 21 procent mniej za wykonywanie tej samej pracy co mężczyźni.

Banknoty MES brandu Paisley, czyli wyrównywanie płac w sklepie

Teraz niemiecka marka odzieżowa Paisley postanowiła coś z tym problemem zrobić. Firma wydała nową, lokalną walutę dla kobiet, nazwaną MES.

Kobiety dokonujące zakupów w sklepie flagowym Paisley w Hamburgu mogą wymieniać swoje euro na FEM. Każde FEM jest warte 21 procent więcej niż 1 euro, więc kobiety mogą kupić 21 procent więcej za nowe pieniądze.

Podobnie jak w przypadku innych walut, FEM ma własne napisy i grafiki. Zostały specjalnie zaprojektowane, aby uwydatnić różne historyczne postacie kobiet, które pomogły utorować drogę paniom na polu emancypacji. Dodatkowo banknoty zawierają zabezpieczenia, aby uniknąć niewłaściwego użycia.

Banknoty zawierają obrazy Ada Lovelace, Róży Luxemburg, Florence Nightingale, Amelii Earhart, Jane Austen i Marie Curie.

FEM: mniej zarabiasz – więcej wydajesz

Paisley poszukuje również partnerów do przyłączenia się do ruchu MES i rozszerzenia projektu. Według Paisley, już widzą zainteresowanie innych sprzedawców, aby oferować notatki FEM w swoich sklepach.

Wprowadzenie waluty FEM zbiega się z premierem pierwszej kolekcji Paisley dla kobiet w kwietniu 2018 roku. Kampania została stworzona przez niemiecką agencję reklamową MAYD.

Chociaż Paisley został pomyślany jako promocja marketingowa, ma nadzieję, że projekt będzie skuteczny w podkreślaniu nierówności w wynagrodzeniu kobiet.

Firma twierdzi, że zobowiązała się walczyć o równe prawa i równe płace.

Jakie są inne sposoby zwrócenia uwagi na potrzebę likwidacji różnicy w wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn?

Więcej na: www.paisley-store.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »