Aplikacja, która pomaga dbać o formę

12-12-2014 | IDEA

Nudge Kick to pomoc dla wszystkich tych, którym w ćwiczeniach fizycznych przeszkadzają zabierające czas, strony internetowe.

Ćwiczenia fizyczne jak wszystkie inne wyzwania wymagają motywacji. Jedni ją mają, zaś inni muszą o nią walczyć. Zauważyli to już producenci programu Go Fucking Do it karząc niesłownych użytkowników finansowo. Zespół Nudge Kick za to, pozawala zablokować wybrane strony internetowe do momentu, w którym człowiek nie wprowadzi do systemu danych z ćwiczeń, które wykonał.

Mobilnie lub stacjonarnie

System działa na dwa sposoby – jako aplikacja do telefonów z Androidem oraz jako rozszerzenie do przeglądarki Google Chrome. Jeżeli użytkownik wybierze opcję mobilną może wskazać siłownie, do której uczęszcza. Dzięki temu telefon wyśle do aplikacji informację o tym czy właściciel urządzenia był już w miejscu ćwiczeń. Użytkownik może także stworzyć tygodniowy plan aktywności fizycznej i przestrzegać go razem z aplikacją.

Wtyczka do Google Chrome działa na podobnej zasadzie. Użytkownik wprowadza adresy URL zakazanych stron i dopóki nie wykona planu nie ma do nich dostępu. Aplikacja działa z wszelkiego rodzaju trackerami.

Zablokowanie znanych portali zabierających czas takich jak Facebook czy Twitter może znacznie pomóc w zadbaniu o swoją kondycję. Wystarczy tylko trochę samozaparcia silnej woli.

Na podstawie: www.nudgekick.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »