Aplikacja dla melomanów

25-12-2014 | IDEA

Filharmonia z Filadelfii wzięła udział w projekcie LiveNote, którego celem było stworzenie aplikacji dostarczającej słuchaczom informacji na aktualnie słuchanego koncertu.

Używanie telefonu w operze lub filharmonii jest powszechnie uważane za wielki nietakt. Niedługo jednak to się może zmienić Znany jest przecież pomysł właścicieli Performing Arts Center z Rhode Island, którzy w sali koncertowej wydzielili specjalny sektor dla tych, którzy nie mogą powstrzymać się od zajrzenia do swojego smartfona. Krok dalej poszła Filharmonia z Filadelfii tworząc aplikację dostarczającą słuchaczom danych o koncercie.

Cyfrowy przewodnik

LiveNote to cyfrowa wersja „przewodnika”, który jest wręczany każdemu słuchaczowi podczas wizyty w filharmonii lub operze. Aplikacja dostarcza informacji na temat historii przedstawienia, muzyków i innych rzeczach kwestiach z koncertem. Oprócz tego aplikacja jest powiązana z popularnym programem Shazaam, co pozwala określić jak długo przedstawienie jeszcze potrwa. W razie potrzeby LiveNote ma również funkcję tłumaczenia. Jest ona szczególnie przydatna w operze.

Aplikacja jest utrzymana czarno białej kolorystyce tak, by jej uruchomienie w ciemnej Sali generowało jak najmniej światła. LiveNote można bezpłatnie pobrać na urządzenia z systemem Android lub iOS.

Na podstawie: www.philorch.org

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »