Mobilne zakupy z Macy’s

24-12-2014 | Marketing

Znalezienie idealnego prezentu to nie lada sztuka. Z pomocą przychodzi sieć sklepów Macy ‘s, która udostępniła swoim klientom specjalną aplikację pomagającą w zakupach.

Bardzo często zdarza się, że znaleziony w jednym z sieciowych sklepów produkt nie jest dostępny w drugim. Jest to bardzo irytujące i często zniechęca do zakupów. Z pomocą przyszłą sieć sklepów Macy ‘s, która udostępniła swoim klientom aplikacje pozwalająca sprawdzić czy dany produkt jest dostępny w konkretnym sklepie sieci.

Świąteczne szaleństwo

Grudzień to czas, w którym sklepy przeżywają istny najazd klientów. Każdy czegoś szuka. Nie zawsze jednak w jednym sklepie jest wystarczająca ilość danego towaru. Zazwyczaj w takiej sytuacji klienci musieli jeździć do innych punktów i „ręcznie” sprawdzać czy ich wymarzony produkt jest dostępny. Na genialny pomysł wpadła firma Macy ‘s. Dzięki ich nowej aplikacji klient może sprawdzić czy bluzka w konkretnym kolorze i rozmiarze jest dostępna w innym sklepie należącym do sieci.

Testy bardzo obiecujące

Aplikacja podaje ilość dostępnego towaru, cenę oraz wszelkie inne ważne informacje. Według przeprowadzonych badań głównymi odbiorcami nowej usługi są kobiety do 35 roku życia.

Macy ‘s znana jest z tego, że coraz więcej swoich akcji kieruje do właścicieli smartfonów. Dzięki temu sieć zachęca do zakupów coraz większą ilość klientów. Obrazuje to sukces nowej aplikacji.

Według zebranych danych 79% odwiedzających Macy ‘s korzysta z wyszukiwarki podczas zakupów, zaś 35% decyduje się na to po powrocie do domu.

Współpraca gigantów

Macy ‘s do stworzenia aplikacji wykorzystało system dostarczony przez firmę Google. Rynek pokazuje, że tego typu spotkania przedsiębiorstw pozornie ze sobą niezwiązanych są coraz popularniejsze. Według analityków marketingu jest to sytuacja, której nie da się uniknąć. Klienci, bowiem szukają coraz to nowszych rozwiązań ułatwiających im zakupy. Sieć Macy ‘s odrobiła lekcje i dostarczyła swoim klientom to, czego od dawna potrzebowali.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »