Energetyczne panele kryzysowe

19-08-2016 | IDEA

MobileMill to nowe urządzenie mające na celu zapewnienie energii w miejscach dotkniętych kataklizmami.

Huragany oraz powodzie to zagrożenia naturalne, które ostatnimi czasy sieją spustoszenie na terenach Stanów Zjednoczonych. Skala zniszczeń, jakich dokonują jest ogromna, a największą niedogodność stanowi utrata energii elektrycznej, której brak może znacznie powiększyć ilość ofiar kataklizmów.

Z pomysłem poprawy sytuacji wyszła ostatnio firma WindStream Technologies, która przygotowała narzędzie zwane MobileMill.

Jest to przenośny panel, który „zbiera” energię słoneczną oraz tą pochodząca z wiatru i pozwala zabezpieczyć objęte kataklizmami tereny.

Hybrydowa moc

MobileMill powstało na prośbę Indiana Department of Homeland Security. Panel bazuje na nowoczesnej technologii hybrydowej, która pozwala w szybki i relatywnie tani sposób zapewnić potrzebującym energię elektryczną, który pochodzi ze promieni słonecznych oraz wiatru,.

Częstą wadą tego typu rozwiązań jest fakt, że kolektory słoneczne działają tylko w dzień, zaś pobieranie energii z wiatru jest nieprzewidywalne. Połączenie tych dwóch elementów znacznie zwiększa efektywność MobileMill. Pojedyncze urządzenie potrafi dostarczyć energię o mocy 100W, co stanowi ewenement przy tego typu rozwiązaniach.

MobileMill stanowi również małe centrum dowodzenia, które może zostać uruchomione już kilka minut po przyjeździe jednostki na teren potrzebujący pomocy.

Przyczepa jest zbudowana ze stali, aluminium i może być przymocowana do każdego rodzaju samochodu.

Niezwykłą cechą MobileMill jest również to, że może ono pobierać energię nawet podczas jazdy. Urządzenie może dostarczyć energii elektrycznej o mocy 18kWh, co wystarczy na pełne trzy dni funkcjonowania.

Póki co MobileMill jest w fazie testów, ale już teraz widać, że ma wielki potencjał i w przyszłości może pomóc wielu ludziom, których domy zostały zniszczone przez kataklizmy takie jak huragany czy powodzie.

Na podstawie www.windstream-inc.com

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...

Zobacz także

« »