Energia do podziału

18-07-2016 | IDEA

Gridmates to narzędzie p2p, które pozwala dzielić się energią elektryczną z potrzebującymi sąsiadami.

Główną zaletą domów wyposażonych w kolektory słoneczne jest to, że energia, która przy ich pomocy powstaje może być dowolnie ukierunkowana, a nawet sprzedawana.

Biorąc pod uwagę to, że w każdej społeczności istnieją ludzie, których nie stać na regulowanie swoich rachunków za energię elektryczną, nowe narzędzie Gridmates okazuje się bardzo przydatne zarówno dla bogatszych, jak i biedniejszych mieszkańców.

Nierówny podział

Gridmates zakłada, że wszyscy ludzie są równi i w ten sposób też powinni korzystać z naturalnych zasobów. Niesprawiedliwość w posiadaniu jest wynikiem polityki oraz zróżnicowanych zarobków.

Według twórców Gridmates bogatsi marnotrawią nadmiar dóbr, które posiadają, podczas gdy biedniejsi cierpią na ich niedobór.

Właściciele domów chcąc zmienić ten stan rzeczy muszą zarejestrować się w specjalnej sieci, dzięki której mogą przekierować część produkowanej przez siebie energii do uboższych sąsiadów lub na „konto” organizacji charytatywnej.

Aplikacja umożliwia zarówno przesyłanie energii, jak i wpłat pieniężnych mających pomóc potrzebującym w opłaceniu należności za prąd.

Pomimo tego, że od premiery Gridmates minęło tylko kilka miesięcy bardzo szybko zyskało popularność i jest chętnie wykorzystywane przez ludzi produkujących własną energię elektryczną chcących podzielić się swoim dobrobytem.

Oprócz sukcesu komercyjnego platforma zmienia również mentalność ludzi i uczy ich odpowiedzialności za to, co posiadają.

Na podstawie www.gridmates.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »