Inteligenta strona WWW

29-12-2014 | IDEA

Grid to platforma, która sama analizuje zawartość strony WWW i na jej podstawie tworzy jasny oraz przejrzysty layout.

Nie każdy ma rozwinięty zmysł estetyki w takim stopniu, aby zaplanować layout strony internetowej. Niestety, jak wiadomo szata graficzna w dzisiejszych czasach jest bardzo ważna i bez odpowiedniego jej zaplanowania witryna nie ma szans na odniesienie sukcesu.

Istnieją, co prawda platformy blogowe takie jak WordPress czy Tumblr, dzięki którym można stosunkowo łatwo stworzyć prostą stronę internetową, ale w dalszym ciągu wymagają one od człowieka pewnych umiejętności. Z pomocą wszystkim tym, dla których design nie jest, czym łatwym i przyjemnym powstał projekt Grid wyręczający człowieka w tworzeniu layoutu.

Wystarczą 3 minuty

Usługa dzięki zaawansowanej analizie zawartości umieszczonej przez użytkownika (teksty, filmy, zdjęcia) dopasowuje jedną z wielu skórek i dostosowuje ją pod względem kolorystycznym i użytkowym. W razie potrzeby system potrafi nawet automatycznie przyciąć obrazki tak, aby w pełni pasowały do reszty szaty graficznej.

Grid dba również o to, aby layout, który zastosuje był dostosowany do zakresu tematycznego strony. Inaczej, bowiem powinna wyglądać witryna portfolio lub taka, której celem jest sprzedaż konkretnego produktu. Oprócz tego platforma linkuje nowe teksty i wyróżnia słowa kluczowe.

Projektowa rewolucja?

Według twórców WordPress stworzenie dobrze zaplanowanej strony zajmuje około 18 godzin. Grid potrafi zrobić to w niecałe 3 minuty osiągając dużo lepsze efekty. Polega to na tym, ze robot zarządzający projektem uczy się i każdą nowość wykorzystuje do optymalizacji poszczególnej strony. Dba również o to, aby stworzony lsayout nie był zbyt ciężki udziwniony.

Wszyscy, którzy chcą sprawdzić możliwości tego niesamowitego systemu muszą zapłacić 25 USD, czyli około 85 złotych. W zamian dostają możliwość stworzenia 7 stron.

Na podstawie: www.thegrid.io

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »