Inteligentna świnka skarbonka

27-03-2016 | IDEA

Digit to serwis, który automatycznie przenosi małe kwoty z bankowych kont użytkowników, aby pomóc im w oszczędzaniu.

Oszczędzanie to bardzo ważna rzecz. Pieniądze na czarną godzinę to coś, co może pomóc w trudnych życiowych sytuacjach i uchronić przed koniecznością brania kredytów lub pożyczania od rodziny lub przyjaciół.

„Moda” na oszczędzanie jest widoczna w ofercie niemal wszystkich banków, które posiadają w swojej ofercie usługi zachęcające do odkładania. Niestety, w każdym przypadku potrzebna jest samodyscyplina użytkownika, który sam musi przelewać pieniądze na rachunki oszczędnościowe.

Na całe szczęście z pomocą przyszedł projekt Digit, który automatycznie przekierowuje małe kwoty na wskazane przez użytkownika konto.

Pełna kontrola

Osoby korzystające z Digit podpinają do systemu rachunek, z którego mają być pobierane pieniądze i wypełniają specjalną ankietę, na podstawie której Digit sam decyduje ile i jak często ma „podkradać” małe kwoty oraz umieszczać je na specjalnie utworzonych do tego kontach.

Zaletą serwisu jest to, że dzięki pobieraniu małych kwot jego działanie jest praktycznie niezauważalne dla użytkownika, zaś po niedługim czasie efekty mogą być imponujące.

Digit informuje o tym ile pieniędzy pobiera oraz ile udało już się odłożyć. Dzięki temu użytkownik posiada pełną wiedzę na temat tego, co dzieje się z jego oszczędnościami.

Premiera coraz bliżej

Digit jest obecnie w fazie zaawansowanych prób i póki co ma działać tylko w Stanach Zjednoczonych.

Zainteresowanie projektem jest jednak tak duże, ze nie można wykluczyć otwarcia się projektu na inne kraje.

W końcu oszczędzanie nie ma narodowości i jak świat długi i szeroki ludzie chcą zabezpieczać swoją przyszłość.

Na podstawie: www.digit.co

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »