Wielofunkcyjne okulary

09-04-2016 | IDEA

Jins Meme to japońskie okulary, które łączą najnowszą technologię ze stylowym wyglądem.

Ostatnimi czasy głośno było o okularach, które poprzez wbudowane w oprawki czujniki badały stan zmęczenie użytkownika oraz dawały mu znać, że czas napić się kawy.

Pomysł okazał się trafiony i znalazł wielu amatorów. Trochę inaczej do tematu inteligentnych okularów postanowili podejść twórcy Jins Meme, czyli japońskich inteligentnych okularów.

Styl i funkcjonalność

Okulary Jins łączą w sobie niezwykle stylowy wygląd oraz ciekawe funkcje. Producenci umieścili w każdej parze kilka czujników, które badają ruch gałek ocznych, ich ułożenie oraz częstotliwość mrugania.

Dzięki temu są w stanie określić poziom zmęczenia użytkownika. Dodatkowo możliwe jest mierzenie wykorzystanej energii lub określenie spalonych kalorii.

Aby móc w pełni wykorzystać możliwości okularów Jins Meme konieczne jest ściągnięcie specjalnej aplikacji i zsynchronizowanie przy jej pomocy okularów ze smartfonem. Aplikacja dostępna jest na system Android oraz iOS.

Póki co firma zaprezentowała okulary przeciwsłoneczne oraz stylowe modele z grubymi oprawami. W zależności od potrzeb każdy znajdzie coś dla siebie. Twórcy Jins Meme chcą wprowadzić produkty na amerykański rynek w roku 2015.

Na podstawie: www.jins-jp.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »