Interaktywny rozkład jazdy wyświetlany na chodniku

05-12-2014 | IDEA

TransitScreen SmartWalk to system, który wyświetla aktualny rozkład jazdy oraz inne ważne informacje na każdej możliwej powierzchni.

Drukowanie papierowych rozkładów jazdy lub kartek z ważnymi dla mieszkańców miasta informacjami jest w dzisiejszych czasach zbędnym marnotrawstwem cennego surowca. Wszystko można załatwić poprzez aktualizowaną co sekundę aplikację, dzięki której ludzie będą mieli dostęp do najświeższych informacji. Były już drogowskazy wyświetlane na drodze zaś teraz przyszedł czas na nowy projekt firmy TransitScreen. Chodzi o system SmartWalk, który pomoże mieszkańcom Berkley w sprawdzeniu rozkładu jazdy metra lub autobusu.

Zawsze na bieżąco

Firma zbiera w czasie rzeczywistym dane dotyczące odjazdów i utrudnień w ruchu komunikacji miejskiej oraz wyświetla je w miejscach publicznych. Dzięki temu dojazd z studenci Uniwersytetu w Berkley będą mogli w łatwy sposób dowiedzieć się, o której odjeżdża ich środek transportu oraz poznać alternatywne połączenia. W planach jest wyświetlanie danych przy stacji BART, czyli w miejscu gdzie rocznie przechodzi 3 miliony pieszych. SmartWalk będzie wielką pomocą dla wszystkich zagubionych w miejskiej dżungli.

Sprytna oszczędność

TransitScreen chcąc ograniczyć koszty zdecydowało się nie wynajmować przestrzeni na budynkach i uruchomić system tylko w nocy. Dzięki temu nie muszą oni płacić za miejsce na ustawienie monitorów. Miejmy nadzieję, że z czasem projekt zdobędzie popularność i przekroczy granice Stanów Zjednoczonych.

Na podstawie: www.transitscreen.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »