Serwis zmusza użytkowników do osiągania życiowych celów

04-12-2014 | Konsument

Go Fucking Do It to platforma, która motywuje swoich użytkowników do osiągania życiowych celów i dopełniania terminów, w których mają być one osiągnięte. W razie niewykonania zadania użytkownicy płacą karę za swoje lenistwo.

Zwlekanie i brak konsekwencji to najczęstszy powód, przez który ludzie nie spełniają swoich marzeń i nie osiągają życiowych celów. Czasami chodzi też o brak motywatora, który zmusiłby do parcia przed siebie. Z pomocą wszystkim mającym problemy ze spełnianiem własnych marzeń przyszedł portal Go Fucking Do It. Jest to platforma, która karze swoich użytkowników za każdy dzień, który zmarnowali zamiast próbować spełnić marzenia.

Jeden z wielu

Pomysł strony powstał w głowie bloggera Petera Levelsa, który nazywa siebie nomadem Internetu. Rozwinął on już 12 startupów w ciągu 12 miesięcy. Go Fucking Do It jest jego drugim projektem do motywacji ludzi obdarzonych słaba siłą woli.

Kara za lenistwo

Cele mogą być różne od zdobycia dyplomu po przebiegnięcie maratonu. Użytkownicy określają również czas, w którym zobowiązują się wykonać zadanie. Jeżeli nie dotrzymają terminu muszę zapłacić wcześniej określoną karę pieniężną, która może sięgać nawet 1000 USD. Przed rozpoczęciem odliczania wybierają również oni jedną osobę, która będzie „sędzią”. W dniu upłynięcia terminu „sędzia” dostaje od portalu pytanie na temat przebiegu zadania. Jeżeli nie zostało ono wykonane administratorzy strony proszą użytkownika o przesłanie pieniędzy na cel charytatywny.

Projekt Go Fucking Do It połączył dwie bardzo ważne rzeczy – dobroczynność i motywowanie ludzi. Nie ma, bowiem niczego ważniejszego niż rozwijanie się i zdobywanie najwyższych szczytów. Człowiek czuje wtedy, że stać go na więcej i mimowolnie prze do przodu.

Na podstawie: www.gofuckingdoit.com

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »