bankomat-ATM-eye-scanning

Puść oko do bankomatu

20-12-2016 | IDEA

Eye-scanning ATM to projekt Citigroup i Diebold, który ma umożliwić wypłatę środków finansowych po spojrzeniu na bankomat. Bez karty. Bez ekranu. Bez PIN-u.

Nowy model wypłaty środków
Banki zawsze będą szukać coraz to bardziej bezpiecznych środków identyfikacji klienta. Cel jest prosty – dążyć do minimalizacji oszustw. Widzieliśmy już indyjski Bank ICICI umożliwiający klientom wprowadzenie hasło do bankowości telefonicznej za pośrednictwem swojego głosu.

Teraz Citigroup opracowuje koncepcję bankomatu bazującego na skanowaniu oczu (a dokładniej siatkówki oka). To ma umożliwić klientom – użytkownikom bankomatu nowej generacji – wypłatę pieniędzy w najprostszej formie – po prostu patrząc na niego.

Jak to działa?
Projekt urządzenia ATM jest rozwijany we współpracy z Diebold. Jak ma to działać? Wykorzystuje urządzenie mobilne klienta (np. smartfon) jako ekran i eliminuje potrzebę użycia czytnik kart, kodów PIN jak i ekranu bankomatu.

Oczekuje się, że ATM zmniejszy średni czas potrzebny na obsługę klienta. Tym samym aby wypłacić pieniądze będziemy potrzebować już nie 45 sekund, lecz tylko 15!

Kolejne modele opracowywane przez Diebold eliminują drukarki pokwitowań, a potwierdzenie jest wysyłane do użytkownika poprzez e-mail. Słyszeliśmy o biometrii i liniach papilarnych. Jakie inne branże mogą wykorzystywać technologię skanowania oka usprawnienia usług?

Więcej na www.citigroup.com/citi

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »