Rewolucja w bankowości

18-08-2015 | IDEA

Niemiecki startup podjął się zadania polegającego na ułatwieniu dostępu do kont bankowych oraz stworzeniu narzędzia generującego zestawienia operacji w czasie rzeczywistym.

Europejska bankowość może przyprawić o zawroty głowy. W porównaniu ze Stanami Zjednoczonymi nasze banki działają powoli, a ich wydania internetowe nie są zbyt przyjazne dla klientów. Wszystkie te elementy ma aspiracje zmienić firma Number 26 z Niemiec. Postanowiła ona przybliżyć nieco europejskich klientów do standardów panujących w Stanach.

Wystarczy kamera

Dzięki nowemu narzędziu założenie konta będzie trwało tylko 5 minut i nie będzie trzeba spisywać danych z paszportu, prawa jazdy, czy dowodu osobistego. Po przyłożeniu dokumentu do kamery system sam zweryfikuje tożsamość osoby chcącej otworzyć rachunek bankowy.

Aplikacja będzie również pozwalać na zarządzanie nawet kilkoma kontami. Innym bardzo ważnym elementem jest wprowadzenie wyciągów generowanych w czasie rzeczywistym. Dzięki temu już kilka sekund po dokonaniu transakcji będzie ona odnotowana na koncie użytkownika. Z poziomu aplikacji będzie można również zastrzec lub aktywować kartę płatniczą.

Number 26 szuka partnerów do swojego projektu. Póki co banki nie są zbytnio zainteresowane inwestowaniem w zewnętrzne narzędzia. Mimo to, niemiecka firma z cała pewnością wpadła na pomysł, który może zrewolucjonizować bankowość internetową i sprawić, że stanie się ona mniej toporna.
.
Na podstawie: www.number26.de

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »