Sklep, w którym najważniejsze są perfumy

12-04-2015 | IDEA

Nowy sklep Desirée Parfums w Milanie postawił na dostarczanie klientom niezwykłych zapachów w nietypowy sposób. Wszystkie produkty mają, bowiem zasłonięte etykiety.

Konsumenci są bombardowani wszelkiego rodzaju informacjami marketingowymi, które mają na celu przykucie ich uwagi i sprawienie,  by zdecydowali się na konkretny produkt. Jakość już dawno przestała mieć znaczenie. Teraz liczy się marka i jej rozpoznawalność. Odwrócić ten trend postanowili właściciele sklepu Desirée w Milanie. Zaczęli oni sprzedawać perfumy z zasłoniętymi etykietami. Dzięki temu klienci skupiają się tylko na zapachu, a nie jak dotychczas na nazwie firmy i jej rozpoznawalności.

Marka na bocznym torze

Wchodząc do sklepu klient nie jest prowadzony od razu do najdroższych produktów. Dostaje zapas listków do testowania i może rozpocząć poszukiwania idealnego zapachu. Rzecz jasna w każdej chwili może uzyskać informacje na temat konkretnych perfum od personelu sklepu. Gdy klient wybierze już swój zapach dopiero przy kasie dowiaduje się, na jaką markę się zdecydował.

Zapach najważniejszy

Założeniem Desirée Parfums jest dostarczenie swoim klientom tego, czego oczekują, a nie zaspokajanie ich potrzeby posiadania towarów znanych marek. Podejście jest słuszne, ale niestety w tych czasach może okazać się archaiczne.

Na podstawie: www.desiree.milano.it

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »