Bielizna z… choinek

02-01-2017 | IDEA

Organic Lingerie to pierwsza na świecie firma, która postanowiła do produkcji damskiej bielizny wykorzystując spisane na straty sosny.

Okres świąteczny to zwariowany czas, który udziela się ludziom na całym świecie.

Szukamy prezentów dla bliskich i przyjaciół przeczesując sklepowe półki.

Bardzo często jednak zapominamy o tym jak wiele produktów spożywczych oraz przemysłowych marnuje się przez to, że ich twórcy produkują je w nadmiarze.

Rynek bardzo często nie jest w stanie wchłonąć tak wielkiej ilości produktów, które najzwyczajniej w świecie są wyrzucane. W okresie świątecznym to zjawisko jest szczególnie widoczne.

Na ciekawy pomysł wpadł niedawno francuska marka Organic Lingerie, która postanowiła wykorzystywać niechciane choinki świąteczne i tworzyć z nich piękną damską bieliznę.

Bielizna z drzewa?

Sposób produkcji wyrobów z sosny jest stosunkowo prosty i przebiega w pełnej zgodzie z naturą.

Wykorzystywana jest sosnowa kora oraz igły pochodzące z tego gatunku drzewa. Z tych elementów w sposób ekologiczny wytwarzany jest materiał będący w 100% ekologiczny.

Sosnowa wiskoza jest w dotyku bardzo delikatna i zmysłowa, co szczególnie podoba się wszystkim klientkom Organic Lingerie.

Ponadto materiał pomaga w regulacji temperatury ciała i ogranicza pocenie się.

Aby produkty były atrakcyjne wizualnie firma nawiązała współpracę ze znaną projektantką Sophie Young, która odpowiedzialna jest za wygląd organicznej bielizny.

Wbrew pozorom ceny produktów Organic Lingerie są bardzo przystępne i wahają się pomiędzy 10 EUR a 50 EUR w zależności o modelu.

 

Na podstawie www.organic-lingerie.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »