Biurko z tektury

17-12-2014 | IDEA

W portalu Kickstarter pojawił się nowy ciekawy projekt. Chodzi o ekologiczne biurko zrobione z kartonu.

Ostatnie badania wykazały, że człowiek nie jest stworzony do tego, aby siedzieć przy biurku kilka godzin dziennie. Jest to szkodliwe dla kręgosłupa i zmniejsza wydajność. Nowym trendem jest praca w pozycji stojącej. Lekarze zapewniają, że jest to najlepsza dla człowieka pozycja.

Pomysł z Kickstartera

Idąc za ciosem znana sieć IKEA wprowadziła do swojej oferty biurko przystosowane do pozycji stojącej. Niestety jego cena jest odstraszająca. Internet nie czekał długo z odpowiedzią i w portalu Kickstarter pojawił się projekt zakładający budowę kartonowego biurka, które jest tanie i przyjazne dla środowiska.

Refold – bo tak nazywa się projekt dostępne będzie w trzech rozmiarach: małym, średnim i dużym. Całość ma ważyć 6,5 kilograma, ma być łatwe do przewożenia i w pełni składane. Każde biurko w zestawie zawierać będzie specjalne siedzisko na wypadek gdyby zaszła potrzeba zmiany pozycji na siedzącą.

W pełni EKO

Zaletą biurka jest to, że ma być w pełni ekologiczne i nadające się do recyclingu, Produkt będzie dostępny w Nowej Zelandii i ma kosztować 145 NZD, czyli około 380 złotych. Nie jest to niska cena, ale z pewnością wiele firm oraz szkół, którym zależy na zdrowiu swoich pracowników oraz podopiecznych skorzysta z tego niezwykłego wynalazku..

Na podstawie:  www.refold.co.nz

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »