KLM rozpoznaje twarz na lotnisku w Amsterdamie

Boarding KLM – pokaż swoją twarz

08-03-2017 | IDEA

KLM testuje rozpoznawanie twarzy, aby przyspieszyć wejście na pokład samolotu. Ekspertymentalne testy linia lotnicza zapoczątkowała w Amsterdamie.

Ostatnie miesiące dostarczają szeregu ciekawych informacji o wykorzystaniu technologii rozpoznawania twarzy w różnych branżach. Swoje testy realizuje branża turystyczna (analizują zainteresowanie różnymi aktywnościami) czy branża telewizyjna monitorując angażowanie widzów w emitowane programy. A nawet chatboty starają się być doskonalone w oparciu o tę technologię, by lepiej dostosowywały emocjonalny przekaz.

KLM rozpozna twoją twarz

Teraz także KLM łącząc siły w z lotniskiem Schiphol w Amsterdamie pragnie przyśpieszyć proces obsługi pasażerów dzięki szybszemu wejściu na pokład. Nie bez znaczenia pozostaje także aspekt bezpieczeństwa w tak wrażliwych miejscach jak właśnie porty lotnicze.

Eksperyment będzie trwał przez 3 miesiące. Do eksperymentu została wytypowana konkretna bramka (gate), a pasażerowie są uprzednio proszeni o zarejestrowanie z odpowiednim wyprzedzeniem by umożliwić sprawne skanowanie twarzy. Usługa eliminuje konieczność skanowania kart pokładowych czy paszportów. Kontrola tożsamości i bezpieczeństwa jest w pełni zabezpieczona nową technologią.

Linie i porty adaptują nowe technologie

Cały projekt ma na celu sprawdzenie wydajności systemu pod względem szybkości obsługi, wiarygodności danych i przyjazności obsługi.

Linie i porty lotnicze na całym świecie szukają sposobów na zastosowanie nowych technologii, które mogłyby usprawnić proces obsługi w terminalach. Cel jest prosty – ma być szybciej, bezpieczniej i łatwiej dla każdej z zainteresowanych stron.

więcej na www.news.klm.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »