Buty za butelki

10-10-2015 | IDEA

Urugwajska marka obuwnicza MAMUT rozpoczęła akcję polegającą na akceptowaniu pustych plastikowych butelek, jako formy płatności za jej produkty.

Ekologiczne podejście do prowadzenia biznesu staje się coraz popularniejsze wśród światowych marek. Trend ten ostatnio podchwyciły również mniejsze firmy, które chcą być postrzegane, jako przyjazne środowisku. Głośno było o akcji znanej sieci McDonald’s, która w Sztokholmie przyjmowała puste puszki, jako zapłatę za jedzenie. Idąc tym śladem urugwajska firma MAMUT postanowiła przyjmować puste plastikowe butelki, jako środek płatniczy za sprzedawane przez nią obuwie. Akcja obejmuje letnią serię butów plażowych i ma na celu oczyszczenie nabrzeży bardzo często zaśmiecanych przez nierozważnych turystów.

Sprytne i skuteczne

Akcja potrwa dwa tygodnie a koszty, które można pokryć plastikowymi butelkami to 40% każdego zamówienia. W Urugwaju jedna butelka kosztuje niecałe 4USD tak więc nie potrzeba posiadać ogromnych ilości „śmieci”, aby sfinansować stosunkowo tanie buty z kolekcji letniej.

Na podstawie: https://www.mamutshop.com/

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »