Obrączki pełne dobra

09-09-2015 | IDEA

Do Amore to obrączki ślubne wykonane z metali pochodzących z recyklingu oraz ozdobione diamentami pochodzącymi z terenów nieobjętych konfliktami. Zysk z ich sprzedaży jest przeznaczany na zapewnienie czystej wody potrzebującym.

Ostatnia dekada to ciągła walka pomiędzy producentami a konsumentami, którzy wymagają, aby ich ulubione produkty były tworzone w sposób etyczny i bez wykorzystywania taniej siły roboczej z ubogich krajów. Efektem tej walki jest zmiana polityki gigantów takich jak Walmart czy Frietag, które musiały zredefiniować swoje podejście do produkcji. O krok dalej poszedł producent Do Amore, którego obrączki są wytwarzane tylko z przyjaznych i zdobywanych w legalny sposób materiałów, a zysk ze sprzedaży przeznaczony jest na zapewnienie dostępu do czystej wody obywatelom krajów borykających się niedoborem tego życiodajnego płynu.

Studnia życia

Obrączki składają się w 95 % z metali pozyskiwanych z recyklingu oraz diamentów wydobytych na terenach, które nie są objęte krwawymi konfliktami. Żeby dopełnić efektu, każdy pierścionek jest zapakowany w drewnianą stylową skrzyneczkę. Do Amore przeznacza część zysków ze swoich produktów na wsparcie projektu Water.org, który zapewnia bezpieczny dostęp do wody w Afryce, Południowej Azji oraz Ameryce Środkowej. Każda para obrączek to dożywotni dostęp do świeżej wody dla dwóch osób.

Dzięki tak skonstruowanemu biznesowi producent biżuterii nie dość, że pomaga potrzebującym to jeszcze sprytnie przekonuje swoich odbiorców o tym, że jego biżuteria nie jest w żaden sposób obarczona nieetycznymi metodami produkcji.

Na podstawie: www.doamore.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »