Carvertising

Carvertising – jedź i zarabiaj

20-05-2014 | IDEA

To, że dzisiaj auta są wykorzystywane jako narzędzia komunikacji nie zaskakuje już nikogo. Obrandowane auta firmowe stają się powoli standardem. Pytanie czy firmy nie są zainteresowane szerszym użyciem tej formy promocji, a właściciele aut zarobieniem dodatkowych pieniędzy?

Z tego założenia wychodzi australijska giełda CashURwheels.com. Właściciele platform internetowej z antypodów kojarzą kierowców wynajmujących karoserię jako płatną formę reklamy z firmami chętnymi za jej zagospodarowanie promocyjne.

To prawda, że istnieją wyspecjalizowane agencje w tzw. carvertisingu. Jednak kierowcy zarejestrowani w bazie takiego pośrednika z nadzieją, niepokojem a ostatecznie irtyacją czekają na potencjalnego kilenta. Intencją cashURwheels jest bezpośrednie łączenie kierowców z potencjalnymi reklamodawcami pomijając pośredników.

Rys 1. cashURwheels - australijska giełda samochodowa

Rys 1. cashURwheels – australijska giełda samochodowa

Jak to działa? Kierowca najpierw zakłada swój profil, czyli konto online. Istotne jest tu umieszczenie zdjęć (własnych i auta) oraz informacji o sobie, zwyczajach i częstotliwości jazdy (miasto, trasa).
Następnie użytkownik przeszukuje w bazie potencjalne propozycje współpracy reklamowej.

Rys 2. Spice World - przykład carvertisingu

Rys 2. Spice World – przykład carvertisingu

Gdy określona propozycja go interesuje, kontaktuje się z reklamodawcą bezpośrednio lub, co występuje częściej, składa swoją ofertę, która jest licytowana. W tym drugim przypadku – wygrywają Ci, którzy za możliwie najniższe wynagrodzenie – uwzględniając wszelkie inne czynniki – zdecydują się na współpracę z reklamodawcą. Każda tego typu aukcja zawiera takie informacje jak termin jej wygaśnięcia, zapotrzebowanie ilościowe na auta i cena maksymalna.

Kreacja nośnika i jego umieszczenie na aucie właściciela to koszty reklamodawcy. Kierowca jest zobowiązany udostępnić auto w określonym miejscu i czasie jej instalacji.

Obecnie cashURwheels jest dostępne dla obu zainteresowanych stron.

Więcej na: www.cashurwheels.com
Foto: https://www.flickr.com/photos/mikebabcock/2642329874

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »