Ciekawy sposób na wzmocnienie słuchu

04-11-2014 | IDEA

Soundhawk to niesamowite urządzenie, które zostało zaprojektowane po to, aby pomóc wszystkim tym, którzy mają problemy ze słuchem.

Utrata słuchu to problem, który dotyka coraz większą liczbę osób. Wbrew obiegowej opinii nie jest to wyłącznie przypadłość ludzi starszych. Szczególnie narażeni są Ci, którzy często przebywają na koncertach lub słuchają za pośrednictwem słuchawek głośnej muzyki. Problemy zazwyczaj zaczynają się od trudności z wyłapywaniem z otoczenia poszczególnych dźwięków. Z pomysłem na pomoc osobom cierpiącym na lekkie niedosłyszenie przyszli producenci urządzenia Soundhawk, którego zadaniem jest wzmocnienie jednego z najważniejszych zmysłów.

System składa się z dwóch części – pierwsza to tzw. Scoop, czyli przypominająca kolczyk słuchawka, zaś druga to bezprzewodowy mikrofon. Scoop zasadniczo bardzo przypomina znaną wszystkim słuchawkę bluetooth i działa na takiej samej zasadzie.

Mnogość funkcji

Użytkownicy mogą wybrać spośród czterech poziomów czułości. Możliwe jest wzmocnienie wszystkich dźwięków lub skupienie się tylko na wysokich rejestrach. Ponadto Scoop łączy się ze smartfonem, za pomocą którego również można obsługiwać cały system.

Soundhawk posiada kilka bardzo przydatnych funkcji takich jak np. redukcja szumów powodowanych wiejącym wiatrem. Jest to szczególnie przydatne podczas jazdy samochodem. Możliwe jest również wyciszenie śpiewu ptaków lub hałasu miejskiego zgiełku. Dzięki bezprzewodowemu mikrofonowi można wzmocnić konkretne dźwięki, na których użytkownik chce się aktualnie skupić. Szczególnie dobrze sprawdza się to podczas prowadzenia rozmowy w zatłoczonym, głośnym miejscu.

To tylko gadżet

Urządzenie należy traktować bardziej jako gadżet do codziennego użycia aniżeli sposób na walkę z chorobami słuchu. Jego działanie nie jest tak mocne, jak działanie sprzętu medycznego. Niemniej jednak może ono pomóc osobom lekko niedosłyszącym w codziennym funkcjonowaniu. Soundhawk dostępny jest w cenie 279 dolarów, co przy obecnym kursie daje prawie 940 złotych.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »