Innowacyjna naklejka uchroni samochód przed odholowaniem

06-11-2014 | IDEA

TowStop to sprytny wynalazek, który powiadomi kierowcę w momencie, gdy jego samochód będzie miał być odholowany.

Ograniczenia parkowania w mieście są wszystkim znane, ale czasami kierowca po prostu musi na chwilę zatrzymać się w niedozwolonym miejscu żeby załatwić bardzo pilną sprawę. Niestety, zawsze w takich momentach w pobliżu znajduje się patrol Straży Miejskiej, która skrupulatnie dba o przestrzeganie zakazów parkowania. Zazwyczaj kończy się na mandacie, ale niestety bywa też i tak, że funkcjonariusze postanawiają samochód odholować. Ciekawym pomysłem na rozwiązanie tej kwestii jest nowy wynalazek TowStop, który powiadomi właściciela pojazdu w momencie, w którym jego samochód będzie miał być odholowany.

Mała rzecz

TowStop mieści się w małym pudełku, które można umieścić za przednią szybą i spokojnie opuścić samochód zaparkowany nie do końca poprawnie. Jeżeli funkcjonariusz zauważy złamanie przepisów TowStop poinformuje go, że kierowca jest w pobliżu jednocześnie dając znak żeby nie odholowywał pojazdu. Funkcjonariusz będzie mógł również dotknąć urządzenia, dzięki czemu wyśle ono na telefon kierowcy prośbę o natychmiastowy powrót. Dzięki temu pomysłowi właściciel pojazdu będzie mógł szybko wrócić i przestawić auto, pod warunkiem że strażnik miejski mu na to pozwoli.

W Polsce się nie sprawdzi

TowStop idealnie pasuje do niemieckich warunków, ponieważ według prawa tamtejsze odpowiedniki straży miejskiej muszą dać kierowcy szansę na przestawienie samochodu, oczywiście jeżeli ten jest obecny. Niestety, polskie prawo jest trochę mniej łaskawe, ale z czasem może wynalazki takie jak TowStop znajdą miejsce i na naszych parkingach.

Urządzenie dostępne jest w cenie 54 EUR, co przy obecnym kursie daje niecałe 230 złotych.

Na podstawie: www.towstop.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »