Domy dla młodych

26-12-2016 | IDEA

Ruchome domy to nowy pomysł holenderskiej firmy Heijmans, który ma pomóc młodym ludziom w zakupie swoich pierwszych czterech kątów.

Duże miasta są pełne kontrastów. Z jednej strony luksusowe mieszkania dla klasy wyższej zaś z drugiej domy pod miastem, w których zamieszkują przedstawiciele klasy średniej.

Nikt jednak nie myśli o młodych absolwentach, którzy nie mają pieniędzy na luksusy ani na tradycyjne domy. Bardzo często muszą oni wynajmować małe klitki i żyć poniżej swojego poziomu.

Rozwiązaniem tego problemu zajęła się holenderska firma architektoniczna Heijmans, która zaprojektowała mobilne domy, które można umieścić w dowolnej części miasta.

Mają być one tymczasowym rozwiązaniem dla ludzi „na dorobku”.

Wszystko w jednym

Heijmans ONE to kompletne, składające się z dwóch izb domy, które są w pełni wyposażone w sprzęty kuchenne, sanitarne itp. Nie różnią się one niczym od tradycyjnych domów.

Budowle są stworzone na podstawie drewnianego szkieletu. Posiadają swoje własne źródło energii, dzięki czemu są niezależne od elektrowni.

Pierwsze Heijmans One został postawione w Tilburg w Holandii. Zaletą zaproponowanego przez architektów rozwiązania jest to, że mogą być one zainstalowane w mniej niż jeden dzień.

Targetem firmy są ludzie młodzi, których póki co nie stać na tradycyjny dom.

Koszt Heijmans ONE to 700 EUR. Firma chce rozszerzać swoją ofertę na całą Holandię w związku z czym w grudnia ustawiła dwa swoje domy w Amsterdamie.

Są one otwarte dla zwiedzających i zainteresowanych mobilnym rozwiązaniem mieszkalnym.

 

Na podstawie: www.heijmans.nl/en/heijmans-one

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »