Dziecięca teczka

30-11-2016 | IDEA

HiMama do internetowa platforma, która pozwala rodzicom kontrolować to, co dzieje się z ich dziećmi przebywającymi w przedszkolu lub żłobku.

Blisko 11 milionów amerykańskich dzieci poniżej piątego roku życia uczęszcza do przedszkoli lub ośrodków opieki dziennej. Średnio spędzają w tego typu placówkach 36 godzin tygodniowo.

Nie byłoby w tymi nic złego gdyby nie fakt, że coraz dłużej pracujący rodzice mają poczucie, że coś ich omija. Robią kariery zawodowe, ale nie widzą tego jak ich pociechy się rozwijają.

Z pomysłem na rozwiązanie tej kwestii przyszli twórcy platformy HiMama.

Ten kanadyjski startup pozwala na monitorowanie rozwoju dziecka przebywającego w przedszkolu i informowanie rodzica w czasie rzeczywistym o poczynionych przez nie postępach.

Łatwe i przejrzyste

Opiekunowie zajmujący się dziećmi mają dostęp do specjalnej aplikacji, której mogą używać za pomocą smartfona lub tabletu. Wchodząc w poszczególne kategorie takie jak jedzenie, ubranie, zabawa czy nauka mogą aktualizować dane o każdym dziecku.

W razie potrzeby możliwe jest również przesyłanie do rodziców filmów lub nagrań dźwiękowych. Pod koniec dnia każdy rodzic otrzymuje raport z dnia. Zawiera on wszelkie informacje na temat rozwoju dziecka oraz tego, co robiło.

Historia malucha

Innym atutem HiMama jest to, że dzięki platformie możliwe jest stworzenie czegoś na kształt „kartoteki” malucha.

Taki pakiet informacji o danym dziecku może się przydać w dalszym procesie edukacji oraz pomóc w kierowaniu ścieżką młodego człowieka.

HiMama póki co działa tylko za terenie Stanów Zjednoczonych, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że usługa zostanie wprowadzona również w innych krajach.

Na podstawie: www.himama.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »