Globalna sieć medyczna

07-11-2016 | IDEA

AlemHealth to pierwsza na świecie platforma umożliwiająca pacjentom z rozwijających się krajów kontakt z lekarzami specjalistami pracującymi na całym świecie.

Projekt AlemHealth wypełnił bardzo ważną lukę, która przez długi czas uniemożliwiała mieszkańcom Afganistanu na leczenie się u lekarzy specjalistów.

Luka ta była spowodowana długotrwałym konfliktem zbrojnym oraz zacofaniem gospodarczym tego kraju.

Dzięki nowej platformie medycznej Afgańscy pacjenci mogą korzystać z diagnoz oraz porad lekarzy, na co dzień pracujących w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Indiach oraz wielu innych krajów.

Specjalny wniosek

Cały program działa na bardzo prostej zasadzie. Gdy pacjent zgłosi się do lokalnego szpitala, który ze względu na brak personelu lub specjalistycznego sprzętu nie jest w stanie postawić diagnozy pracownicy placówki mogą wystawić wniosek do AlemHealth .

Firma w ciągu 24h przekazuje wniosek do sieci swoich lekarzy specjalistów, którzy są rozsiani po całym świecie. Stawiają oni diagnozę i wysyłają ją poprzez SMS, mail lub fax. W nagłych przypadkach cała procedura może zakończyć się nawet w ciągu 3 godzin.

Nieoceniona pomoc

AlemHealth to pomysł, który najprawdopodobniej uratował już wiele żyć.

Dał on bowiem ludziom mieszkającym w biednym kraju dostęp do najwyższej klasy specjalistów, którzy dzięki swojej wiedzy oraz doświadczeniu są w stanie pomóc pacjentom znajdującym się na drugim końcu świata.

Na podstawie: www.alemhealth.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »