Interaktywne czytanie

21-01-2015 | IDEA

Co może wyjść z połączenia sztucznej inteligencji i sztuki kreatywnego pisania? Odpowiedź jest prosta – interaktywna platforma, która pozwala czytelnikom na rozmowę z ulubionymi postaciami z książek.

Sztuczna inteligencja wkroczyła do świata ludzi na dobre. Jej elementy można spotkać już w wielu gałęziach przemysłu. Ostatnio głośno było o infolinii dla klientów jednej z firm, którą obsługiwali wirtualni konsultanci. Prowadzili oni rozmowę, a swoje odpowiedzi dobierali algorytmem mającym na celu określenie nastroju dzwoniącego.

Pokolenie SMS

Dla kilku pokoleń SMS to najnormalniejszy i całkowicie naturalny sposób komunikacji. Twórcy aplikacji Massively postanowili wykorzystać ten trend i stworzyli narzędzie, dzięki któremu każdy fan książek może porozmawiać z głównym bohaterem swoich ulubionych powieści.

Konwersacja w zasadzie odbywa się tak samo, jak w przypadku zwykłej wymiany SMS-ów. Czytelnik zadaje pytanie np. hrabiemu Draculi, po czym postać odpowiada rozwijając narrację i jednocześnie tworząc unikalną historię. Po jakimś czasie powstaje osobna opowieść będąca relacją rozmowy. Pierwsze testy platformy były bardzo obiecujące i niespodziewanie pokazały inną ciekawą funkcjonalność narzędzia. Otóż ma ono potencjał do skupienia wokół siebie społeczności pisarzy, którzy będą chcieli rozwijać interaktywne historie i kto wie? Może nawet na nich zarabiać. Autorzy mogą pisać scenariusze swoich opowieści i automatycznie wybierać odpowiedzi na najczęściej zadawane przez czytelników pytania. W tym momencie narzędzie potrafi rozróżnić formy pytające, odpowiedzi: tak i nie oraz zwyczajny bełkot.

Projekt jest jeszcze we wczesnych fazach rozwoju, ale daje duże nadzieje na zmianę tradycyjnego spojrzenia na pisarstwo. Dzięki Massively już niedługo każdy użytkownik będzie mógł przeżywać czytaną przez niego historię tak jakby brał w niej rzeczywisty udział.

Na podstawie: www.getmassively.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »