Koniec ignorowania telefonów od… mamy

22-10-2014 | IDEA

Nowa aplikacja na platformę Android pozwala rodzicom w dowolnej chwili zablokować smartfon swoich pociech, które notorycznie odrzucają od nich połączenia.

Jak powszechnie wiadomo metod wychowywania dzieci jest co najmniej tyle ile rodziców. Jedni pozwalają swoim pociechom samodzielnie podejmować decyzje i nie reagują, dopóki nie zajdzie taka konieczność. Inni z kolei wolą trzymać rękę na pulsie i mieć pewność, że dzieci nie wpakują się w żadne kłopoty. Właśnie dla tej drugiej grupy została przygotowana aplikacja o wdzięcznej nazwie Ignore No More. Pozwala ona w zdalny sposób zablokować smartfon dziecka do momentu, w którym nie skontaktuje się ono ze swoimi opiekunami.

Gra w podchody

Stworzona przez pochodzącą z Teksasu firmę Mountainee Technology Ventures aplikacja, aby mogła działać musi być zainstalowana zarówno na telefonie rodzica, jak i dziecka. Oznacza to, że teoretycznie powinniście uzyskać zgodę młodego człowieka na ingerencję w jego oprogramowanie. Zostaje jeszcze druga, nieco kontrowersyjna, ale również skuteczna, metoda – zakradnięcie się do pokoju dziecka i samodzielna instalacja oprogramowania. Wszystko zależy od metod, jakie preferujecie.

Program wymaga założenia konta zarówno osobie kontrolującej jak i kontrolowanej. Rodzice otrzymują możliwość zdalnego administrowania komórką dziecka. W praktyce oznacza to, że mogą zablokować za pomocą hasła wszelkie rozmowy wychodzące (wykluczając numery alarmowe). Dzięki Ignore No More rodzice mogą również poprzez naciśnięcie jednego przycisku wyłączyć telefon dziecka i ustanowić nowe hasło odblokowania. W takiej sytuacji młody człowiek, aby uzyskać nowy kod oraz odblokować urządzenie musi wykonać jedyne dostępne połączenie – do mamy lub taty. Jeżeli tego nie zrobi jego telefon będzie bezużyteczny.

Wielkie możliwości za niewielką cenę

Korzystający z aplikacji Ignore No More mogą utworzyć tak wiele kont „dziecięcych” ile tylko potrzebują oraz dwa konta administrujące. Ciekawą funkcją, jaką oferuje aplikacja jest możliwość powiadomienia rodzica o tym, że dziecko odkryło oprogramowanie i próbuje przy nim manipulować. Aplikacja Ignore No More jest dostępna w sklepie Google Play za 1,99 dolarów, czyli przy obecnym kursie niecałe 7 zł za urządzenie.

Opinie odnośnie programu są podzielone. Jedni twierdzą, że dzięki niemu można zadbać o bezpieczeństwo dzieci, zaś drudzy uważają, że jest to przekroczenie pewnej granicy prywatności. W naszym przekonaniu, każda ze stron ma trochę racji.

Na podstawie: www.ignorenomoreapp.com

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »