Koniec ze źle dobranymi ubraniami

29-01-2015 | IDEA

Nowa technologia LikeaGlove mierzy dokładne rozmiary klienta, dzięki czemu może on idealnie dobrać wielkość kupowanej przez Internet odzieży.

Rynek odzieżowy stale przeżywa swój rozkwit. Ludzie coraz chętniej kupują ubrania online, ale podstawowy problem niedobrania rozmiaru wciąż nie jest rozwiązany. Wszystko przez to, że nie ma cyfrowego odpowiednika przymierzalni. Tworzy to wiele kłopotliwych sytuacji i niepotrzebnych zwrotów, z którymi muszą uporać się e-sklepikarze. Na całe szczęście światło dziennie ujrzała nowa technologia LikeAGlove, która dokładnie oblicza rozmiary poddanej pomiarom osoby. Dzięki temu ograniczone ma zostać zjawisko źle dobranych ubrań.

Inteligentna koszulka

Wszystko działa w bardzo prosty sposób. Klient zakłada na siebie koszulkę z elastycznego materiału, do której podłączone są do specjalne czujniki. Koszulka „skanuje” sylwetkę użytkownika i tworzy model 3D bardzo dobrze oddający wymiary mierzonej osoby. Na podstawie uzyskanego modelu klient jest w stanie wybrać ubrania idealnie pasujące do jego sylwetki.

Szansa na rewolucje

Być może LikeAGlove zrewolucjonizuje zakupy odzieży w sklepach internetowych. Póki co technologia jest testowana pod względem wydajności i dokładności pomiarów. LikeAGlove ma być dostępne na początku 2015 roku. Nie ma informacji, co do ceny produktu.

 

Na podstawie: www.likeaglove.co.il

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »