Uniwersalna karta płatnicza

28-01-2015 | IDEA

Plastc to wynalazek, który już niedługo uwolni ludzi od noszenia przy sobie dziesiątek plastikowych kart.

Wraz z rozwijającym się rynkiem usług wiele firm i banków wydaje swoim klientom karty członkowskie, płatnicze, abonamentowe itp. Pozornie nie ma nic w tym złego, ale wiąże się to z koniecznością noszenia ich wszystkich przy sobie. Innym problemem jest to, że ludzie muszą pamiętać o tym, którą kartą aktualnie chcą zapłacić. To wszystko może doprowadzić do zamieszania. Na całe szczęście na rynku pojawiła się nowa usługa, która pozwala zmieścić wszystkie karty w jednej.

Wygoda przede wszystkim

Plastc jest w stanie przechowywać dane pochodzące z kilku kart płatniczych, kluczy hotelowych, czy kart podróżnika. Wynalazek został wyposażony w chip NFC oraz dotykowy ekran wykonany w technologii e-ink. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownik łatwo może „przemieszczać” się pomiędzy zaprogramowanymi kartami i szybko wybrać tę odpowiednią. Jeżeli chodzi o bezpieczeństwo to Plastc przed użyciem wymaga wprowadzenia indywidualnego kodu PIN, co stanowi dodatkową ochronę w przypadku kradzieży.

Plastc Wallet

Plastc może być synchronizowany z aplikacją Plastc Wallet, dzięki której użytkownik otrzyma jeszcze więcej opcji zdalnej kontroli. Funkcja „Return mode” pozwala na automatyczne wyczyszczenie wszystkich danych z karty w przypadku jej zguby. Dodatkowo aplikacja oferuje możliwość przejrzenia historii transakcji i kontroli finansów.

Póki co wynalazkiem zainteresowane są firmy, takie jak Visa, MasterCard i American Express. Plastc można zamówić w przedsprzedaży za 155 USD. Przewidywany czas dostawy to lato 2015.

Na podstawie: www.plastc.com/card

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »