Merge, czyli rower idealny do wielkiego miasta

25-11-2014 | IDEA

Studio projektowe Pensa stworzyło rower, którego cechy konstrukcyjne sprawiają, że jest on idealny do poruszania się po dużych miastach.

Coraz więcej osób decyduje się na zmianę swoich przyzwyczajeń i dojeżdżanie do pracy na rowerze. Oszczędzają w ten sposób środowisko, pieniądze i co najważniejsze swój własny czas. Wraz ze wzrostem popularności rowerów powstało też kilka pomysłów ułatwiających życie cyklistom. Ostatnio głośno było o wynalazku Parkera Dusseau, który stworzył garnitur ograniczający pocenie się, dzięki czemu ludzie pracujący w biurach nie muszą zabierać ze sobą ubrań na zmianę.

Ogrom funkcji w jednym rowerze

Merge to jeden z projektów nadesłanych na konkurs Bike design Project organizowany przez Oregon Manifest. Zadanie polegało na stworzeniu roweru idealnego do miasta. Uczestnicy pochodzili z Nowego Jorku, Chicago, San Francisco, Seattle i Portland. Pensa współpracowała z firmą Horse Cycles, która pomogła zmienić wygrany projekt w funkcjonalny i bezpieczny rower. Główną zaletą Merge jest jego lekkość. Rama roweru posiada wbudowane przewody bungee, dzięki czemu w każdej chwili może być złożona oszczędzając miejsce. Pomagają one również w dodatkowym zabezpieczeniu pojazdu. Wbudowane dynamo pozwala zaoszczędzić na bateriach i eliminuje ryzyko kradzieży lampki. Dynamo posiada również wbudowane gniazdo USB, które pozwala na ładowanie telefonu w czasie jazdy.

Niska waga, funkcjonalność oraz nieduże rozmiary dały projektowi Merge dużą popularność wysuwając go na faworyta amerykańskich rowerzystów z wielkich miast.

Na podstawie:www.pensanyc.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »