Modułowy smartwatch łączący funkcjonalność i styl

26-11-2014 | IDEA

Block to smartwatch, którego bransoleta składa się z modułów, dzięki którym użytkownik sam może decydować, jakie funkcje będzie posiadać jego zegarek.

Project Google Ara powoli zdobywa silną pozycję na rynku smartwatchów. Nie trudno jednak zauważyć, że inni producenci też próbują znaleźć swoje miejsce w tym segmencie. Pierwsza była firma NEX, która stworzyła modułowy zegarek skierowany do nastolatków, zaś teraz głośno jest o urządzeniu Blocks, które pozwala swoim użytkownikom na decydowanie o funkcjach, jakie posiada urządzenie.

Decyzja należy do użytkownika

Jak sama nazwa wskazuje Blocks zbudowany jest ze specjalnych bloków, które można samodzielnie ze sobą łączyć tworząc własny smartwatch. Wyświetlacz znajduje się na środku opaski, dzięki czemu zegarek pasuje na każdego. Poszczególne bloki to konkretne funkcjonalności. Dostępne są moduły odpowiedzialne za funkcje takie jak akcelerometr, mikrofon, gesty, GPS i czytnik linii papilarnych. W razie potrzeby można również zamontować moduł będący dodatkową baterią, kamerą lub złączem USB. Moduły są zaprojektowane tak, aby można było je w łatwy sposób odłączać i przyłączać.

Zadaniem modułów oprócz dodawania zegarkowi funkcji jest również zapewnienie użytkownikom dowolności dostosowywania wyglądu swojego smartwatcha. Póki co nie ma żadnych informacji na temat ceny produktu, ale jego twórcy właśnie otworzyli specjalną platformę dla programistów, dzięki której mogą oni tworzyć bloki ze swoimi funkcjonalnościami.

Pomysł ma dużą szansę na przyjęcie się i zamieszanie na rynku smartwatchów. Koniec końców, czym większa konkurencja na rynku tym bogatsza oferta dla klientów.

Na podstawie: www.chooseblocks.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »