Navdy, czyli Google Glass dla samochodu

27-11-2014 | IDEA

Navdy to wyświetlacz HUD, z którego pomocą każdy kierowca będzie mógł skupić się na jeździe będąc jednocześnie online.

Google Glass to najbardziej znany interaktywny wyświetlacz dla pieszych. Dzięki niemu mogą oni być cały czas online nie angażując w to rąk. Od długiego czasu firma Google pracowała nad systemem, który mógłby zapewnić tą samą funkcjonalność kierowcom przemieszczającym się samochodem. Efektem tych prac jest najnowszy projekt o nazwie Navdy.

Ogrom możliwości

Navdy może być używane w każdego rodzaju samochodzie. Ma ono formę małego przeźroczystego ekranu, który przymocowuje się do przedniej szyby. Dzięki technologii Bluetooth urządzenie łączy się ze smartfonem użytkownika. System współpracuje z wieloma usługami takimi jak dzwonienie, wysyłanie wiadomości SMS, Google Maps, Facebook, Twitter i Spotify. Kierowcy mogą wyszukać najlepszą trasę do celu swojej podróży jednocześnie otrzymując wiadomości z portali społecznościowych.

Bez angażowania rąk

Jeżeli kierowca chce skoncentrować się tylko na drodze Navdy posiada funkcje komend głosowych i obsługi gestów. Dzięki temu niechciana rozmowa przychodząca może być w łatwy sposób odrzucona a wiadomość SMS przeczytana na głos. Ciekawą funkcją jest również wyświetlanie danych dotyczących stanu pojazdu.

Navdy ma trafić na rynek na początku 2015 roku. Cena urządzenia w przedsprzedaży to 299 USD. Standardowa cena ma wynosić 499 USD. Nieznana jest data polskiej premiery.

Na podstawie: www.navdy.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »