Miasto WiFi

20-04-2016 | IDEA

Projekt Veniam zamienia pojazdy w jeżdżące hotspoty, które łączą się między sobą poprzez chmurę.

Dzisiejszy świat opiera się na łączności. Najnowsze urządzenia są bezużyteczne, jeżeli nie mogą się między sobą komunikować i wymieniać danych.

Śmiało można powiedzieć, że WiFi zawojowało nasze życie przynosząc wiele korzyści.

Zauważyła to firma Veniam z Portugalii, która postanowiła wprowadzić tę technologię na dużą skalę i sprawić, że przestrzeń miejska będzie jeszcze bardziej przystosowana do potrzeb nowoczesnego człowieka.

Jeżdżące hotspoty

Veniam zainstalowała na 600 autobusach jeżdżących po mieście Porto nadajniki WiFi, które zamieniały zwykłe z pozoru środki transportu w ruchomą sieć internetową łączącą się za pomocą chmury obliczeniowej.

Firma chce stworzyć prawdziwe miasto przyszłości zaopatrzone w bezprzewodową sieć internetową kontrolującą pracę portów, lotnisk i innych miejsc użyteczności publicznej.

Technologia nowoczesnego miasta

Veniam korzysta ze specjalnych routerów NetRiders, które mogą być również instalowane w małych samochodach oraz taksówkach.

Urządzenie jest łatwe w obsłudze i daje ogromne możliwości od zwykłego połączenia z Internetem po wymianę danych z innymi pojazdami podłączonymi do sieci.

Veniam szuka możliwości współpracy z lokalnymi władzami oraz prywatnymi firmami, które chcą skorzystać z wielkiej bazy danych. Może to pomóc w zrozumieniu klientów oraz zapewnianiu lepszego standardu usług.

Na podstawie: www.veniam.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »