Ogród do wynajęcia sposobem na ucieczkę z miasta

19-11-2014 | IDEA

Brytyjski program Plot pozwala na wynajęcie małej przestrzeni zieleni, która zapewni prywatność i pozwoli uciec od miejskiego szumu.

Wszyscy, którzy żyją w mieście wiedzą jak trudno jest o moment ciszy i relaksu. Bardzo ciężko znaleźć kawałek trawy, na której można usiąść, poczytać książkę i zrelaksować się na łonie przyrody. Oczywiście, istnieją miejsca takie jak publiczne parki, ale niestety spokój to ostatnia rzecz, którą można w nich znaleźć. Pełno tam biegających i krzyczących dzieci, które muszą wyszaleć się na świeżym powietrzu. Z pomocą wszystkim tym, którzy szukają chwili spokoju przychodzi program Plot, który pozwala na wynajęcie kawałka ogrodu każdemu, kto potrzebuje chwili dla siebie.

Azyl na dachu

Twórcą pomysłu jest agencja kreatywna magneticNorth, która na potrzeby festiwalu Dig The City w Manchesterze zaproponowała coś, co nazywa się ogrodem na żądanie. Przestrzeń znajduje się na dachu Barton Arcade-budynku w samym sercu miasta. Ogród przyozdobiony jest roślinnością oraz sztuczną trawą. Ideą programu było stworzenie miejsca, w którym ludzie nieposiadający własnych ogrodów będą mogli spotkać się ze znajomymi, poćwiczyć Jogę lub spędzić czas tylko we własnym towarzystwie.

Rezerwacji można dokonywać online. Jedna sesja trwa dwie godziny.

Na podstawie: www.plotmanchester.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »