Opaska do bezdotykowych płatności

13-01-2015 | IDEA

Hiszpański bank CaixaBank prowadził do swojej oferty specjalne opaski do bezdotykowych płatności.

Urządzenia nakładane na ciało przezywają obecnie swój rozkwit. Z tego typu wynalazków szczególnie korzysta branża fitness, która wykorzystuje je do monitorowania parametrów życiowych ćwiczących ludzi. Hiszpański bank CaxiaBank postanowił jednak pójść o krok dalej. Firma wprowadziła dla swoich klientów specjalne opaski na rękę, za których pośrednictwem można dokonywać bezdotykowych płatności.

Lepsze niż PayPass

Już od jakiegoś czasu w większości banków na świecie dostępna jest usługa PayPass, dzięki której można płacić w sklepach przykładając kartę do czytnika. Metoda jest bardzo wygodna, ale w dalszym ciągu wymaga od klientów posiadania karty, a co za tym idzie portfela. Nowe opaski na rękę mogą to zmienić na zawsze.

Wewnątrz urządzenia znajduje się specjalny mikrotag, który ma zapisane w sobie dane klienta. Są one chronione tym samym systemem, z jakim mamy do czynienia w przypadku kart płatniczych. Bezdotykowy chip będąc w pobliżu terminala wysyła do niego sygnał, dzięki czemu transakcja może zostać przeprowadzona bez jakiegokolwiek kontaktu fizycznego. Opaski płatnicze stały się tak popularne, że w całej Hiszpanii korzysta z nich ponad 300 000 ludzi.

CaixaBank poprzez wprowadzenie nowej metody płatności stał się poważnym graczem w wyścigu o najefektywniejsze wykorzystanie noszonych na ciele urządzeń. Jest duża szansa, że niedługo podobne bezdotykowe opaski staną się standardem.

Na podstawie: www.lacaixa.es

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »