Płatności kartą jeszcze bezpieczniejsze

01-11-2016 | IDEA

Final to karta kredytowa, która przy każdej płatności zmienia swój numer, dzięki czemu zwiększa bezpieczeństwo transakcji bezgotówkowych.

Oszustwa z wykorzystaniem kart kredytowych jest obecnie jednym z największych problemów rynku płatności bezgotówkowych. Wiele firm głowi się nad tym, w jaki sposób jak najbardziej zminimalizować ryzyko fałszerstw i szuka rozwiązania wdrażając coraz to nowsze systemy ochrony.

Póki co próby opanowania sytuacji były mniej lub bardziej skuteczne, ale nikomu jeszcze nie udało się dokonać tego czego dokonali twórcy projektu Final.

Zmienny numer

Final działa na zasadzie zmiany numeru karty kredytowej za każdym razem, gdy jest ona używana. Dzięki temu ryzyko fałszerstw i podrabiania kart jest praktycznie zerowe.

Tego typu rozwiązanie eliminuje również potrzebę niszczenia plastikowego środka płatniczego, w przypadku gdy raz zostanie on wykorzystany do oszustwa.

Za każdym razem bowiem kiedy karta jest używana system generuje nową sekwencje cyfr będących unikalnym numerem identyfikacyjnym.

Co prawda, pomysł ze zmiennymi numerami był już wykorzystywany przez inne firmy, ale dopiero twórcom Final udało się w taki sposób dostosować system, aby był wygodny oraz przejrzysty dla użytkownika.

Pełna kontrola

Każdy posiadacz kart Final uzyskuje dostęp do swojego unikalnego konta, na którym może zarządzać swoimi wydatkami oraz śledzić w łatwy sposób historię przeprowadzonych transakcji.

Dodatkowo, może on ustawić limit płatności, który nie ma prawa być przekroczony.

W przypadku gdy system dojdzie do wniosku, że coś jest nie tak, posiadacz karty otrzyma wiadomość SMS, w której zostanie ostrzeżony przed możliwymi próbami oszustwa z wykorzystaniem jego środka płatniczego.
Obecnie twórcy projektu mają 37000 wniosków od użytkowników, którzy chcieliby wziąć udział w pilotażowym programie mającym na celu przetestowanie karty Final w prawdziwym życiu.

Na podstawie: www.getfinal.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »