Biznes i religia

23-10-2016 | IDEA

Club Ethis to pierwsza na świecie platforma inwestycyjna zgodna z prawem szariatu. Dzięki niej przedsiębiorcy mogą oferować swoje usługi w krajach muzułmańskich.

Ostatnimi czasy można zauważyć trend polegający na tym, że duże firmy dostosowują formę swoich usług i produktów w zależności do tego, na jakim rynku funkcjonują.

Była już platforma PandaBed, która umożliwiała dopasowanie pod względem religijnym, etycznym i światopoglądowym turystów z wynajmującymi miejsca noclegowe.

Głośno było również o projekcie OnePure oferującemu kosmetyki dla muzułmanek. Czymś zupełnie nowym jest jednak Club Ethis umożliwiający wybudowanie pomostu pomiędzy Islamem a resztą świata.

Mały próg wejścia

Club Ethis to pierwsza na świecie platforma inwestycyjna opierająca swój regulamin na tradycyjnym i przestrzeganym w wielu krajach prawie Szariatu.

Na pierwszy rzut oka narzędzie nie różni się niczym od podobnych produktów, ale rozpoczynając z nim pracę można zauważyć, że dostępne inwestycje posiadają dwie cechy: są skupione na aspektach etycznych i społecznościowych oraz posiadają bardzo mały próg wejścia.

Wystarczy tylko 800 USD żeby móc stać się członkiem grupy inwestycyjnej.

Jeżeli chodzi o rodzaj inicjatyw korzystających z Club Ethis to w dużej mierze są to biznesy związane z obrotem nieruchomościami.

Każdy użytkownik logując się do platformy ma pewność, że firma, z którą chce współpracować nie miała kontaktu z przemysłem mięsnym (chodzi o wieprzowinę), alkoholowym lub żadnym innym nieakceptowanym przez muzułmanów.

Aby mieć dodatkową pewność znawcy prawa szariatu sprawdzają każdy projekt chcący dołączyć do platformy.

Club Ethis pochodzi z Singapuru i to właśnie tam szuka potencjalnych użytkowników.

Twórcy narzędzia zauważyli bowiem ogromny niezagospodarowany rynek Azji południowo-wschodniej oraz środkowej.

Na podstawie: www.clubethis.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »