Przenośny miernik zanieczyszczenia powietrza

05-02-2015 | IDEA

Breathe to przenośne urządzenie, dzięki któremu użytkownik może w każdym miejscu na świecie zmierzyć poziom zanieczyszczenia powietrza, którym oddycha.

Największe i najszybciej rozwijające się kraje takie jak Indie, Chiny, czy Brazylia posiadają jeden wspólny problem – zanieczyszczenie powietrza. Bardzo często jego poziom jest tak wysoki, że zagraża zdrowiu obywateli. Władze jednak ukrywają prawdę i wmawiają ludziom, że nie ma się czym martwić. Z ratunkiem, na szczęście przyszedł nowy wynalazek o nazwie Breathe. Jest to mobilny czujnik badający skład powietrza.

Mały klips o wielkich możliwościach

Urządzenie przypomina mały biały klips, który można przypiąć do odzieży. Gdy Breathe jest połączony z dostępną aplikacją może zaznaczać na mapie miejsca o największym poziomie zanieczyszczenia powietrza. Dzięki temu użytkownik będzie mógł ich unikać. Jeżeli zanieczyszczenie osiągnie poziom graniczny Breathe natychmiast zaalarmuje użytkownika.

Interaktywna mapa

Oprócz korzyści dla pojedynczych osób urządzenie oferuje również udostępnianie mapy z zaznaczonymi najbardziej zanieczyszczonymi miejscami. Dzięki temu w przyszłości możliwe będzie stworzenie interaktywnej i działającej w czasie rzeczywistym mapy poziomu zanieczyszczeń.

Na podstawie: www.breathe.city

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »