reklama "hipoteczna"

Reklama hipoteczna

20-05-2014 | IDEA

Kalifornijska firma Adzookie specjalizuje się w reklamie wielkoformatowej właśnie na budynkach mieszkalnych. Stawia przy tym jeden warunek – aby móc zamieścić kreację reklamową na danym budynku, musi on być własnością rezydentów. Nie może być przy tym wynajęty ani objęty leasingiem.

Istotnym elementem w udostępnieniu powierzchni reklamowej jest zgoda właściciela budynku na pomalowanie go, aby móc zarabiać na tej formie reklamy. Minimalny okres udostępnienia powierzchni to 3 miesiące a maksymalnie umowa o współpracy trwa do roku.

Rys 1. Adzookie – my spłacamy Twój kredyt, Ty udostępniasz swoją elewację.

Rys 1. Adzookie – my spłacamy Twój kredyt, Ty udostępniasz swoją elewację.

Jeżeli są spełnione powyższe warunki do gry wkracza Adzookie ze swoją ekipą malarską. Dom jest pokrywany farbą – z wyjątkiem dachu, okien i wszelkich markiz czy okiennic. Proces przekształcenia domu w gigantyczny billboard reklamowy zajmuje od trzech do pięciu dni.

W zamian za udostępnienie atrakcyjnej powierzchni reklamowej, Adzookie spłaca dług hipoteczny właściciela nieruchomości. Trwa to tak długo, jak długo jest on kreacją reklamową. Jeżeli z jakiś powodów właściciel budynku zrywa umowę po upływie trzech miesięcy, lub reklamodawca rozwiązuje tę umowę, dom jest przemalowywany siłami i na koszt Adzookie na swój poprzedni, oryginalny kolor.

Adzookie to zupełnie świeży, innowacyjny pomysł na zagospodarowanie niewykorzystanej przestrzeni reklamowej. Liczy sobie zaledwie kilkanaście tygodni, ale mimo wszystko już posiada bardzo duże grono zainteresowanych usługą firm i osób. W pierwszych dniach rozpoczęcia działalności do agencji wpłynęło ponad 1000 aplikacji ze strony indywidualnych oferentów powierzchni reklamowej. Co ciekawe, te informacje podała stacja telewizyjna CNN!

Z punktu widzenia marketerów jest to jedna z bardziej oryginalnych form zbliżenia się z komunikatem reklamowym do swoich odbiorców. Z kolei właściciele domów mają szanse uczynić swoje życie odrobinę lżejszym pod kątem finansowym…

Na podstawie: Adzookie/SpringW

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »