Reklamowa miłość

02-10-2016 | IDEA

Lovebook to system wykorzystujący algorytmy facebookowych reklam zamieniając je w ogłoszenia randkowe.

Każdy, kto na co dzień korzysta z serwisu Facebook na pewno zastanawiał się jak to się dzieje, że reklamy, które wyświetla nam serwis są tak dobrze pasujące do naszych gustów i potrzeb?

Odpowiedź jest bardzo prosta – Facebook korzysta z zaawansowanych algorytmów stale mierzących to, co poszczególni użytkownicy przeglądają i jakie strony interesują ich najbardziej.

Dzięki takiej wiedzy możliwe jest przygotowanie spersonalizowanej oferty reklamowej dla każdego. Okazało się jednak, że system reklam można również wykorzystać nieco inaczej.

Czas na miłość

Lovebook to ciekawy projekt, który zamienił tradycyjne facebookowe reklamy w ogłoszenia randkowe. Usługa jest zintegrowana z Facebookiem, co daje jej dostęp do milionów potencjalnych klientów.

Ponieważ jednak tak duża ilość użytkowników znacznie utrudnia personalizację ogłoszeń, serwis randkowy nie daje pełnej gwarancji zeswatania ze sobą osób idealnie do siebie pasujących.

Aby skorzystać z Lovebook trzeba wypełnić krótką ankietę i przesłać administratorom 3 zdjęcia. Wybierają oni najlepsze i dołączają do ogłoszenia, które krąży po Internecie przez określony czas.

Lovebook pochodzi z Wielkiej Brytanii i może pochwalić się już kilkoma związkami, które swój początek miały dzięki jego ogłoszeniom…

Na podstawie: www.trylovebook.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »