Sklep zasilany odpadkami spożywczymi

17-11-2014 | IDEA

Brytyjska sieć supermarketów Sainsbury’s stworzyła pierwszy outlet zasilany energią pozyskiwaną z odpadów organicznych.

Duże sklepy są największymi producentami odpadów organicznych, których nie wykorzystują. Nie dość, że marnują jedzenie, które można jeszcze wykorzystać to polityka cen jest tak skonstruowana, aby klienci kupowali więcej niż potrzebują i wyrzucali dobre produkty w swoich domach.

Eko outlet

Urząd sanitarny w Nowym Jorku przedstawił ostatnio sposób na przerobienie odpadów organicznych w energię i wykorzystanie jej, jako źródło zasilania. Popularna sieć Sainsbury’s postanowiła na podstawie tego pomysłu otworzyć pierwszy na świecie sklep, który zasilany jest tylko poprzez energie wyprodukowaną z odpadów.

Zamiana jedzenia w prąd

W porozumieniu z firmą Biffa, która zajmuje się ponownym wykorzystywaniem śmieci Sainsbury’s opracowało system przerabiania nienadającego się do spożycia pokarmu w energię elektryczną, pod warunkiem że nie da się z nich już stworzyć np. paszy zwierzęcej. Biffa składuje odpady organiczne i w swoim zakładzie przerabia je na najzwyczajniejszą energię elektryczną, która kablami o długości 1,5 km zostaje wysyłana do jednego ze sklepów Sainsbury’s. Według kierownictwa sklepu, energii wystarcza na jeden pełen dzień funkcjonowania placówki. Następnego dnia operacja zostaje powtórzona i w ten sposób możliwe jest stałe zapewnienie dostępu do „Eko elektryczności”.

Na podstawie www.s-sainbury.co.uk

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »