Tymczasowy tatuaż wybawieniem dla cukrzyków

07-08-2017 | IDEA

Małe urządzenie umieszczone na skórze pozwala w sposób nieinwazyjny zbadać poziom cukru we krwi. Dzięki temu osoby chore na cukrzyce unikną nieprzyjemnego nakłuwania opuszków palców.

Absolwenci Uniwersytetu w Kalifornii wpadli na genialny pomysł mający przynieść ulgę wszystkim diabetykom. Wyprodukowali malutkie urządzenie, które umieszcza się na skórze w formie tymczasowego tatuażu i które monitoruje poziom cukru we krwi. Dzięki niemu istnieje szansa na to, że bolesne nakłucia opuszków palców odejdzie do lamusa.

Inteligentne elektrody

Dwie malutkie elektrody są drukowane na specjalnym papierze, który następnie nakleja się na skórze pacjenta. Elektrody wysyłają całkowicie nieszkodliwe impulsy elektryczne, przy pomocy których możliwe jest stałe monitorowanie stanu osoby chorej na cukrzyce. Owe wyładowanie stymulują jony sodu, które migrują w kierunku elektrod i informują urządzenie jak duże jest stężenie cukru we krwi.

Zespół naukowców, któremu przewodniczy Amay Bandodkar otrzymał już pozytywną ocenę wydaną przez pismo Analytical Chemistry. Wynalazcy planują udoskonalić swój pomysł i już niedługo wprowadzić go do głównego obiegu. Póki co produkt jest w fazie zaawansowanych testów.

Na podstawie www.ne.ucsd.edu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »