Wirtualny pieszczoch, karmiony spacerami

12-11-2014 | IDEA

Wokamon to aplikacja, która ma za zadanie nauczyć dzieci opieki nad żywymi stworzeniami. Celem zabawy jest utrzymanie swojego ulubieńca w dobrej kondycji fizycznej i psychicznej.

Na samym początku przygody użytkownik wybiera pupila. Do wyboru jest kilka ras kosmitów, których energia zależna jest od aktywności ich właścicieli. Energię można ładować poprzez zwyczajne chodzenie. Pupil jest wtedy zadowolony i pełen siły. Jeżeli dziecko zaniedbuje codzienne spacery jego towarzysz staje się smutny i apatyczny.

Po zdrowie przez zabawę

Aplikacja korzysta z akcelerometrów dostępnych w smartfonach. Moduł mierzy odległość, jaką pokonał użytkownik oraz to, ile spalił kalorii. Wokamon jest kompatybilne z urządzeniami mierzącymi poziom aktywności fizycznej takimi jak Fitbit. Założeniem twórców gry było zadbanie o zdrowie najmłodszych użytkowników, którzy bardzo często zapominają o aktywności fizycznej spędzając masę czasu przed komputerem lub telewizorem.

Różne ścieżki rozwoju

Ciekawym rozwiązaniem jest to, że ilość przebytych kilometrów ma znaczny wpływ na rozwój zwierzaka. Dzięki temu możliwych jest kilka ścieżek rozwoju każdego podopiecznego. W przerwach pomiędzy spacerami dziecko może bawić się ze swoim ulubieńcem i zbierać drogocenne kryształy, które odblokowują nowe postacie. Oprócz tego dzieci mogą rywalizować między sobą i porównywać osiągane wyniki.

Aplikacja Wokamon jest dostępna za darmo w sklepie Appstore.

Na podstawie: www.wokamon.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »