Zmywanie naczyń zamiast płacenia za posiłek

02-01-2015 | IDEA

Francuska firma produkująca płyn do mycia nauczyć stworzyła restaurację, w której klienci zamiast płacić za jedzenie zmywają naczynia.

Na świecie nie ma nic za darmo. To wie każdy. Istnieją jednak lepsze metody na uregulowanie rachunku niż płacenie. Coraz głośniej słychać o firmach, które w zamian za konkretną usługę wymagają od klienta wykonania jakiejś czynności. Jedną z takich firm jest francuska restauracja Mir, w której klienci w zamian za zjedzony posiłek zmywają naczynia.

Więcej jedzenia=więcej zmywania

Wewnątrz bistro zlokalizowanego w szóstej dzielnicy Paryża nie sposób znaleźć cen przypisanych do konkretnych potraw. Jest za to menu, w którym zamiast kwot znajduje się mała grafika symbolizująca to, co dany klient będzie musiał zmyć, jeżeli zamówi konkretne danie. Dla przykładu przystawka z mozzarellą i pomidorami wymaga umycia czterech sztućców, zaś kaczka w cieście to konieczność wyczyszczenia całej patelni. Gdy klient skończy posiłek zostaje mu przedstawiona „lista obowiązków”, które pokrywają jego pobyt w restauracji.

Kampania ma na celu nie tylko prowadzenie czegoś nowego, ale również promocję płynu do mycia naczyń. Właścicielem restauracji jest, bowiem znana marka produkująca tego typu specyfik. Pomysł wydaje się trafiony, ponieważ z knajpki korzysta coraz więcej klientów.

Na podstawie: www.mir-restaurant.com/

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »