ile jesteś wart?

Jak sprawdzić, ile jesteś wart?

21-05-2014 | Konsument

Jobsket postanowił w interesujący sposób wzbogacić proces poszukiwania i oferowania zatrudnienia.

Headhunting po nowemu

Dodatkową innowacyjną opcją jest estymowanie wartości kandydatów do pracy na lokalnym rynku.

Zamieszczają oni swoje cv, a następnie są oceniani pod względem ich atrakcyjności na rynku pracy w intrygujący i innowacyjny sposób.

Jobsket z powodzeniem realizuje swoje nowatorskie podejście do headhuntingu na rynku hiszpańskim i irlandzkim.

Serwis umożliwia kandydatom zamieszczenie CV we własnych, dowolnych formatach, bez konieczności wpisywania danych w uprzednio stworzone, zestandaryzowane formaty.

Oryginalne CV jest przetwarzane na format Flash i w tej formie prezentowane online.

Następnie, Jobsket korzystając z baz danych zawierających informacje na temat poziomu zarobków na różnych stanowiskach i w różnych lokalizacjach, wykorzystuje wcześniej opracowany algorytm oceniający wartość danego CV, w określonych rolach, stanowiskach i rynkach.

Po całym procesie oceny, kandydat otrzymuje informację zwrotną na temat jego szans i predyspozycji wraz z opracowanym systemem szkoleń.

W poszukiwaniu pracy…

Osoby poszukujące pracy same decydują o tym, czy ich CV będzie ogólnie dostępne czy nie. Mogą zastrzec sobie prawo do ukrycia danych dotyczących ich wieku i np. wartości wynikającej z wcześniejszej estymacji.

Aby zwiększyć szansę na znalezienie atrakcyjnej pracy mogą zamieścić CV na serwisach takich jak Facebook, LinkedIn czy Twitter.

Pracodawcy zgłaszając wakaty na określone stanowiska mogą wysyłać ogłoszenia do Jobset, o których potencjalni kandydaci są informowani e-mailowo.

Ile to kosztuje?

Jak większość tego typu serwisów, jest on bezpłatny dla poszukujących pracy, firmy- pracodawcy muszą uiścić opłatę w wysokości 15,95 EUR miesięcznie.

Chociaż nie do końca wiadomo, jakimi algorytmami posługuje się Jobsket w „wycenie kandydatów”, to według TechCrunch Europe aż w 85% przypadków trafnie szacuje wartość kandydatów.

źródło: Jobsket/TechCrunch
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »