Plac zabaw jako gra Video

06-01-2015 | Konsument

Hiszpański projekt HYBRIDPLAY to sposób na niechętne do aktywności fizycznej dzieci. W zamian za zabawę na świeżym powietrzu najmłodsi odblokowują kolejne poziomy w grze.

Jednym z największych problemów dzisiejszych rodziców jest to, że ich dzieci niechętnie bawią się na świeżym powietrzu. Zamiast biegania wolą siedzenie przy komputerze i granie w gry video. Jak wiadomo nie wpływa to dobrze na zdrowie najmłodszych i może prowadzić do wielu chorób.

Przyjemne z pożytecznym

Ciekawy pomysł na połączenie przyjemnego z pożytecznym zaprezentowała hiszpańska firma HYBRIDPLAY, która wymyśliła specjalny klips, który łączy dowolny plac zabaw z grami zainstalowanymi w smartfonie malucha. Czym więcej dziecko będzie się ruszać tym lepsze wyniki osiągnie w swoich ulubionych grach video.

System składa się z dwóch elementów – klipsa oraz aplikacji HYBRIDPLAY. Klips zaprojektowany tak, aby mógł zostać umieszczony na każdym sprzęcie do zabawy znajdującym się na placu zabaw. Pozwala on przenosić efekty rzeczywistej zabawy do wirtualnego świata. Urządzenie ma wbudowane akcelerometr i czujnik podczerwieni, który mierzy efekty zabawy dziecka.

Od klasyki po nowości

Aplikacja posiada wiele różnych gier od klasycznego Ponga i Pacmana do wymyślonych specjalnie na potrzeby HYBRIDPLAY Space Kids Adventure oraz łamigłówek. To jak dziecko będzie się bawić na placu zabaw ma wpływ na to jak daleko zajdzie w grach wbudowanych w aplikację. Dla przykładu bujając się maluch pomoże swojemu bohaterowi odkrywać kolejne elementy łamigłówki.

HYBRIDPLAY to niesamowity pomysł łączący aktywność fizyczną z wirtualnym światem. Projekt daje dzieciom możliwość grania w gry oraz bawienia się na świeżym powietrzu w jednym czasie. Pełen zestaw HYBRIDPLAY kosztuje 99 USD, czyli około 330 złotych. Sprzedaż ruszyła 28 listopada.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »