Portal, dzięki któremu slaktywiści mogą znaleźć swojego lobbystę

02-12-2014 | Konsument

Amplifyd to serwis, za pomocą którego internetowi aktywiści mogą wpłacać małe kwoty na rzecz lobbystów, którzy będą reprezentować ich poglądy w organach ustawodawczych.

Jednym z największych problemów dzisiejszej polityki jest lobbing. Korporacje i indywidualni ludzie, którzy posiadają wystarczająco dużo pieniędzy próbują wywierać wpływ na rząd i jego decyzje. Powstała nawet aplikacja FisclaNote, dzięki której przedstawiciele wielu branż mogą śledzić zmiany w prawie, które mogą mieć wpływ na ich biznesy. Z kolei twórcy portalu Amplifyd chcą sprawić, aby każdy przeciętny Kowalski mógł spróbować lobbować poprzez wpłacanie małych kwot na rzecz reprezentujących ich przed rządem ludzi.

Głos do wynajęcia

Wielu obywateli jest obecnie zaniepokojona tym, co dzieje się w polityce, ale niestety zdają oni sobie też sprawę z tego, że ich głos nie jest przez nikogo słuchany. Politycy przypominają sobie o nich tylko podczas wyborów. Pomysł zakłada, że grupy aktywistów korzystających z Amplifyd poprzez wybranie swojego reprezentanta będą mogli przedstawić swoje problemy rządzącym. Wystarczy, że każdy wpłaci 7 USD, które dzielone jest pomiędzy twórców serwisu oraz reprezentantów głosujących w imieniu aktywistów.

Aplifyd to pomysł, który może pomóc lokalnym społecznościom w zadbaniu o ich interesy lub zgłaszaniu inicjatyw obywatelskich. Pytaniem jest tylko to, czy rządzący będą chcieli słuchać swoich wyborców?

Na podstawie: www.amplifyd.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »