Niedopasowanie współlokatorów? To już przeszłość!

24-10-2014 | Marketing

PandaBed to pierwszy na świecie serwis, który pozwala ludziom posiadającym pokoje do wynajęcia na dopasowanie potencjalnego lokatora pod względem wyznawanej religii lub poglądów politycznych.

Znalezienie idealnego współlokatora nigdy nie jest proste. Podstawowym problemem jest ryzyko niedopasowania charakterów oraz różnice wynikające z indywidualnego spojrzenia na życie. Podczas gdy rosyjski Dreamroomer pozwala wynajmującym na wyszukiwanie osób pod względem ich zainteresowań, twórcy serwisu PandaBed wpadli na pomysł dopasowania pod względem wyznawanej religii i światopoglądu.

Mający siedzibę w Singapurze, a funkcjonujący na terenie całej Azji serwis PandaBed działa na zasadzie Airbnb. Oznacza to, że właściciele mieszkań lub domów, mogą wynajmować na krótki czas wolne pokoje lub łóżka osobom będącym w podróży i potrzebującym noclegu. Pomimo tego, że rynek azjatycki ze względu na różnice kulturowe pomiędzy poszczególnymi krajami nie jest idealnym miejscem na tego typu przedsięwzięcia wydaje się, że twórcy PandaBed znaleźli złoty środek. Okazało się nim połączenie osób, które wyznają tę samą religię lub podobnie zapatrują się na życie. Dzięki temu wykluczony został problem niedopasowania charakterów.

Podobieństwa się przyciągają?

Serwis PandaBed udostępnił wszystkim właścicielom mieszkań specjalne narzędzie, dzięki któremu mogą ustawiać dosyć konkretne filtry i w ten sposób wyszukiwać dla siebie idealne osoby. Wynajmujący mogą wybierać swoich współlokatorów ze względu na wiek, wyznawaną religię, czy chociażby stosunek do alkoholu. Dzięki temu, osoba mało religijna może być pewna, że nie zostanie wczesnym rankiem obudzona przez swojego gościa, ponieważ ten będzie musiał się pomodlić. Z kolei muzułmanin ma gwarancję, że nie zarwie nocy, bo jego współlokator będzie do późna pił alkohol. Korzyści są obopólne.

Krok w dobra stronę

Tego typu pomysł może być pierwszym i dosyć poważnym krokiem w kierunku rozpowszechnienia wynajmu mieszkań na krótki czas. Dzięki PandaBed ograniczone zostaje ryzyko niedopasowania charakterów, światopoglądów, różnic rasowych i wielu innych czynników mogących dotychczas wywoływać konflikty. Czas pokaże, czy tego typu pomysł się przyjmie. Póki co, rokowania są bardzo obiecujące.

Na podstawie: www.pandabed.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
Pin It

Zobacz także

« »